parallax background

نکات بهداشتی از دکتر طالبیان

علایم و نشانه های التهاب لثه (ژنژیویت) و عوامل مستعد کننده آن
شهریور ۲۲, ۱۳۹۶
دندانپزشکی زیبایی
آذر ۲۰, ۱۳۹۶

-نکات بهداشتی از دکتر طالبیان


نکات بهداشتی که دکتر علیرضا طالبیان ® پژوهشگر دندانپزشکی در باره بهداشت دهان و دندان به شما توصیه می کند. برای رسیدن به بهترین وضعیت بهداشت دهان و دندان باید به ۴ مورد زیر دقت کنید:1- مسواک زدن


مسواک زدن اساس بهداشت دهان و دندانها است. همیشه در موقع مسواک زدن از خمیر دندان استفاده کنید تا تاثیر آن را دو برابر کنید.

موقع مسواک زدن عجله نکنید و توصیه میکنم برای تمیز کردن هر فک حداقل ۱ دقیقه وقت بگذارید. بنابراین هر روز ۲ بار و هر بار ۲ دقیقه مسواک بزنید و هر ۲ ماه یکبار مسواک خود را عوض کنید. همیشه این ۳ عدد ۲ را به خاطر داشته باشید.(۲ * ۲ * ۲ )2- نخ دندان


نوک مو های مسواک نمیتوانند سطوح بین دندان ها را تمیز کنند و به همین علت، پوسیدگی بیشتر دندان ها از این نواحی منشا میگیرند. نخ دندان با کمترین عوارض می تواند سطوح بین دندانی را تمیز کند.

اگر نمی توانید از نخ دندان استفاده کنید و یا اینکه حال استفاده از آن را ندارید، از واتر جت های دندانپزشکی مانند آکواجت استفاده کنید.3- دهانشویه


سطوح دندان ها بخش کمی از دهان را تشکیل می دهند و اگر شما هر روز دندان هایتان را مسواک کنید باز میکرب های چسبیده به سایر نواحی دهان به سرعت به دندان ها می رسند.

بنابراین برای تمیز کردن کل دهان و برای کم کردن تعداد میکربهای دهان باید از دهانشویه استفاده کنید. هر روز ۲ بار و هر بار به مدت ۱ دقیقه دهان را با دهانشویه شستشو دهید.

پس تا اینجا ۴ عدد ۲ را باید به خاطر بسپارید، ۳ عدد مربوط به مسواک و ۱ عدد مربوط به دهانشویه. (۲ * ۲ * ۲ * ۲)


دهانشویه
دهانشویه نویان®

نویان بزن

دهانشویه نویان ساخته شده بر اساس گواهی ثبت اختراع به شماره 93728

4- تمیز کردن روی زبان


اگر میخواهید با بوی دهان درگیر نشوید جرم روی زبان را با زبان پاک کن تمیز کنید. اگر زبان پاک کن ندارید از مسواک نرم به جای زبان پاک کن استفاده کنید.

میزان نیروی وارده به زبان نباید باعث زخم شدن، خونریزی ویا حتی آزردگی کوچک شود. با ایجاد این مشکلات نه تنها بوی دهان کم نمی شود بلکه زیاد می گردد چون در این شرایط خونریزی های میکروسکوپیک که با چشم هم دیده نمی شوند مواد غذایی میکربها را به فراوانی در اختیارشان قرار می دهد تا بوی دهان بیشتری تولید کنند.


تلگرام

messvak@

سروش

mesvak@

گپ

mesvak@

منتظر دیدگاه شما هستیم


از شما تقاضا داریم با صرف چند ثانیه نظر خود را در باره این مقاله در فرم زیر (ارسال دیدگاه) برای ما ارسال فرمایید.

ضمناً اگر مایلید از اولین کلینیک اختصاصی بوی دهان کشور با 12 سال سابقه مشاوره دریافت کنید در فرم زیر شماره

تلفن خود را ارسال کنید تا با شما تماس گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *